Czas do szkoły! Wybierz podręczniki, które wspomogą naukę Twojego dziecka!

Zakończenie przedszkola i przygotowania do pójścia do szkoły to niezwykle ważny czas, zarówno w życiu dziecka, jak i rodziców. Towarzyszą mu silne emocje, ale również stres przed tak ważną zmianą. Warto wcześniej zaplanować niezbędne działania, aby pomóc dziecku przejść ten proces łagodnie i oswoić go z nową rzeczywistością szkolną. W nowym miejscu nauki pojawią się również nowe pomoce szkolne, a Twoje dziecko pozna swoje pierwsze podręczniki. To istotne, aby były one atrakcyjne dla dziecka i przyciągały jego uwagę, a sam materiał był ułożony w jasny i czytelny sposób.

Wybierz szkołę w pobliżu

Czas zmiany przedszkola na szkołę to okres pełen nowości i niepewności. Dziecko może być zaciekawione, ale również zestresowane perspektywą nowego miejsca. Warto w tym czasie nie dokładać mu niepotrzebnych nerwów. Wybór szkoły w pobliżu waszego miejsca zamieszkania związane jest z tym, że zdecydowana większość dzieci, które Twoja pociecha zna z przedszkola, również pójdzie do tej szkoły. Dzięki temu na początek raźniej będzie mieć wokół siebie znane twarze.

Odpowiednie pomoce naukowe

Czas w przedszkolu opierał się znacznie bardziej na zabawie, niż na 45-minutowym siedzeniu w ławce. Ta zmiana jest trudna dla większości dzieci, które najchętniej pobawiłyby się na ziemi albo poganiały po sali. Dlatego tak ważne są atrakcyjne podręczniki (tanio kupisz tutaj), które jednocześnie będą zawierały całość niezbędnego materiału edukacyjnego, ale również będą potrafiły zaciekawić dzieci swoją formą, kolorami czy zadaniami. W ten sposób dzieci nie poczują się znudzone i kilkadziesiąt minut w ławce nie będzie już takie straszne.

Spraw dziecku niespodziankę przed ważnym dniem

Im bliżej będzie do 1 września, tym bardziej wszyscy będziecie odczuwać napięcie z tym związane. Dlatego warto jakoś rozładować te emocje i spędzić miły dzień w parku lub zoo. Dzięki temu zarówno ty, jak i Twoje dziecko zajmiecie czymś myśli. Z okazji zostania uczniem możesz również sprezentować swojemu dziecku jakiś symboliczny upominek, który będzie przy nim w szkole.